piatok 11. júla 2014

Ahojte!
   
     Volám sa Slavomíra Cesneková, mám 37 rokov. Som manželkou, a mamou dvoch detí (16 a 9).
Už dlhšiu dobu som sa "hľadala". Pretože práca, ktorú som robila ma vôbec nenapĺňala.
     A tak, asi pred 8 rokmi, počas mojej druhej materskej dovolenky som skúšala čo by ma bavilo, čomu by som sa mohla venovať. Tým, že moja dcéra bola veľmi dobré bábätko, ktoré veľa spinkalo, mala som dosť času na "hľadanie sa".
     Skúšala som rôzne kreatívne techniky, pretože tvorenie ma bavilo. Niektoré techniky ma nezaujali vôbec, iné ma zaujali trochu, tým som sa nejakú dobu venovala. A niektoré ma chytili za srdce.
     A to, čo ma tak chytilo, boli šperky. Jasné, poviete si, ktorú ženu nezaujímajú šperky. Áno, to je pravda, ale mňa zaujala ich výroba.
     Vyrábala som šperky z rôznych materiálov a rôznymi technikami. Ale tie, ktoré ma uchvátili boli šperky zo sutašiek.
     Tým, že sutašky sú vlastne textilné šnúrky, tak sa vyrábajú v mnohých farebných odtieňoch. A to je druhá vec, ktorú milujem. Sú to farby a hlavne ich kombinovanie.
     A tak som konečne našla to, čo ma naozaj zaujíma a baví. A to je výroba originálnych hand made šperkov, ktorej sa venujem už asi 2 roky. Jasné, že v začiatkoch neboli moje šperky také, aké som si ich predstavovala. Ale časom človek príde na rôzne vychytávky, ako to, čo robíme robiť lepšie.
A samozrejme,  každým novým šperkom sa zlepšujem a posúvam dopredu.
     A práve preto sa mi minulý rok s mojimi sutaškovými šperkami podarilo získať ocenenie na krajskom kole Výtvarného spektra (postupová súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby). To bol ten moment, kedy som si uvedomila, že moje šperky sa páčia aj odborníkom, a asi budú na dobrej úrovni. A keď som práve v tej dobe dostala výpoveď z práce, začala som šperky vyrábať na "plný úväzok".
     Teraz vyrábam šperky, ktoré sa pomaličky, ale isto dostávajú aj za hranice našej republiky. Moje šperky nosia dámy nie len z Európy, ale aj v Ázii, Amerike a tiež aj v Austrálii.
     Tak a, toto bol môj príbeh ako som začínala. A prečo som sa rozhodla vytvoriť tento blog...?
...lebo sa chcem s vami podeliť o to, čo ma zaujíma, aká farebná kombinácia ma oslovila a aké šperky som vyrobila.
     Budem veľmi rada, ak mi napíšete komentár, čo sa vám na mojom blogu páči, ale aj to,
čo sa vám nepáči.
     A tu je niekoľko kúskov z mojej tvorby...
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára